Upisi u I. razred

Upisi djece u prvi razred školske godine 2020/2021.

Poštovani,

Školski obveznici su djeca koja su do 1. 4. 2020. navršila 6 godina. Ove školske godine termine za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta za upis u prvi razred naše škole možete rezervirati putem aplikacije Terminko (https://www.terminko.hr/). Upute za korištenje aplikacije detaljno su opisane na samoj stranici. Utvrđivanje spremnosti za školu provodit ćemo tijekom ožujka, travnja i svibnja 2020. godine. Nakon rezervacije termina, nije potrebna dodatna najava dolaska.

NAPOMENA: Termini za upise će na stranicu Terminko.hr biti stavljeni 9.3.2020.

Veselimo se novoj generaciji naših učenika!

Stručne suradnice Osnovne škole Stenjevec

Više informacija o upisima nalazi se u nastavku ove obavijesti.

Upis djece u prvi razred školske godine 2020./2021.:

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece za upis u prvi razred provodi Povjerenstvo OŠ Stenjevec (školska liječnica dr. Tatjana Kovačević Svaguša,  učiteljica razredne nastave, učiteljica hrvatskog jezika i stručno- pedagoška služba).

Liječnički pregled obavlja se u Školskoj ambulanti Ghandijeva 5, kod naše školske liječnice dr. Tatjane Kovačević Svaguša. Termin kod liječnice je također potrebno rezervirati na www.Terminko.com, a liječnicu možete dobiti i pozivom na telefon 01/3452-132 (neparne datume prijepodne, parne poslijepodne).

Škola upisuje samo učenike s prebivalištem ili boravištem na našem upisnom području. U slučaju da brat ili sestra budućeg prvašića već pohađa našu školu, možete podnijeti pisani zahtjev za upis djeteta u našu školu tako da je dostavite u stručnu službu najkasnije do 1. lipnja 2020. U njoj uz obrazloženje treba navesti i svoj kontakt. O prihvaćanju zahtjeva bit ćete naknadno, tijekom lipnja, obaviješteni jer odluka ovisi o ukupnom broju upisane djece s našeg upisnog područja.

Upisno područje OŠ Stenjevec čine ulice:

Aleja Bologne – od k.b. 62 do k.b. 98, Batinovačka, Bišćanov put, Borčec, Bolnička cesta – neparni br. od k.b. 103 do kraja, parni br.od k.b. 74 do kraja, Ciginovačka, Crnojezerska, Crnovrška, Dobrilovićeva, Domaslovečka, Donji Borčec, Gandhijeva – parni br., Gavanovačka, Gospodska – neparni br. svi, parni br. od k.b. 90 do kraja, Jadovska, Jagnedje, Jamine, Japetička, Jovinovačka, Karažnik- od k.b.2 do k.b. 30, Kerestinečkih žrtava – neparni br. od k.b.  1 do k. b. 49, parni br. od k.b. 2 do k.b. 40,  Kozjačka, Ul. Dragutina Krapeca, Lovački put, Medpotoki, Medpotoki odvojak, Milanovačka, Okrugljačka, Orešje, Orešje donje, Otešička, Ul. Ivana Pavlića, Peruanska – parni br. , Plehavov put, Plemičko 1, Plemičko 2, Podolnička, Privoška, Prošćanska, Putine, Radušićeva, Rapajinska, Španjolska, Šublinov brijeg, Šublinov vijenac,Teškovec, Tratina, Trovrška, Uvalička,  Virska.

Upisi u prvi razred šk. g. 2020./2021. - sažetak:

• Školski obveznici su djeca koja su do 01.04.2020. navršila 6 godina

• Upisujemo školske obveznike s boravištem/prebivalištem isključivo našeg upisnog područja

• Za prijevremeni upis u školu - zahtjev Gradskom uredu za obrazovanje, Ilica 25

• termin za testiranje rezervirajte na www.Terminko.hr (Upute za korištenje možete naći na samoj stranici)

Prilikom dolaska na upis u školu, u zakazanom terminu roditelj ili staratelj donosi:

• kopiju rodnog lista/izvatka iz matice rođenih (OIB)
  • prijašnje nalaze obrada i vještačenja (ako postoje)
  • presliku prijave na Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje (za upis u produženi boravak, ne stariju od mjesec dana ) - za oba roditelja. Prijavu na mirovinsko možete isprintati iz sustava e-građani.

PRIJEVREMENI UPIS

Za djecu koja nisu školski obveznici, a do kraja kolovoza 2020. godine navršit će 6 godina, roditelj/skrbnik može podnijeti Gradskom uredu za obrazovanje najkasnije do 31. ožujka 2020. godine Zahtjev za prijevremeni upis, nakon čega će u Područnom uredu biti izdano Uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u I. razred osnovne škole. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj/skrbnik dužan je osim Zahtjeva dostaviti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

ODGODA UPISA

Ako se na pregledu utvrdi da dijete nije postiglo stupanj zrelosti koji mu je potreban za praćenje i izvršenje školskih obveza, stručno povjerenstvo može predložiti da se dijete ne upiše u toj školskoj godini. Odgoda upisa u prvi razred osnovne škole može se odobriti samo za jednu godinu. Odgodu upisa predložit će stručno povjerenstvo škole ako procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj.

Roditelj može Uredu podnijeti zahtjev za privremenim oslobađanjem djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole za dijete  kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće. Osim zahtjeva roditelj obvezno dostavlja medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

objavio: Administrator   datum: 3. 3. 2020.