Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Dana 18. studenoga obilježavamo Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

I ove godine 18. studenog u spomen na neizbrisivu žrtvu Grada Heroja s najvećim smo poštovanjem odali počast njegovim hrabrim braniteljima i civilnim žrtvama.

Naši su učenici i ove godine poslali poruke zahvale i sjećanja svima onima koji su nam svojim životima darovali ono najdragocjenije što danas imamo – slobodu.

Sloboda, kojom su nas zadužili, zalog su naše budućnosti koju ćemo graditi za sljedeće generacije nastojeći im prenijeti da njeguju sve ono što je lijepo, dobro i plemenito.

„Vukovare, ti si svijeća koja svojom žrtvom obasjava naš put!“

VIDEOZAPIS - OVDJE.

VIDEOZAPIS - OVDJE

U petak 12. studenog 2021. godine obilježili smo nadolazeći Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje te Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata. Gospodin Branko Grdić, vukovarski branitelj, podijelio je s učenicima osmih razreda svoje svjedočanstvo o padu Vukovara i srčanoj borbi za svoj rodni grad. Naši su učenici imali zadatak napisati svoje dojmove o svjedočanstvu, a ovo su neka od njih:

„Vrlo tužna priča i dirljiva, ali istovremeno vrlo inspirirajuća.“

„Bilo mi je jako impresivno. Ne samo ono o čemu je pričao, nego čak i više to što je uopće uspio o tome pričati. Najžalosniji dio je definitvno bila očeva smrt. Ne vjerujem da se to ikad moglo dogoditi.“

„Vaša je priča bila uistinu dirljiva, puno ste toga prošli, a držite se tako hrabro. Svaka čast.“

„Drago mi je što ste živi i želim Vam puno sreće.“

„Sviđalo mi se predavanje jer je bio veoma poučno i simbolično. Najzanimljiviji dio mi je bio priča o njegovom lančiću koji ima krv svoga oca.“

"Predavanje je bilo jako poučno. Naučilo me da koliko god mi bude teško da nikada ne odustajem. Jako me šokiralo kada sam saznala da mu je razrednik bio vojnik za suprotnu stranu. Nikada nije odustao i uvijek je vjerovao u sebe."

"Gospodine Grdiću, drago mi je da ste nam došli i ispričali priču o svom iskustvu u branjenju Hrvatske. Sviđa mi se što ste i u toj lošoj situaciji uspjeli ostajati pozitivni. Drago mi je da imate priliku mlađim generacijama ispričati svoju priču."

"Drago mi je što ste nam došli ispričati takvu osjetljivu temu. Vjerujem da ste prošli puno groznih stvari i osjećaja. Mnogi se ljudi žale na današnji život, a zapravo ne znaju kako je bilo prije ljudima u ratu. Možda nije bilo ugodno pričati to pred svima, ali Vi ste bili jak čovjek."

"Hvala Vam što ste nam došli ispričati Vaše doživljaje u Domovinskom ratu jer mislim da je jako važno da novi naraštaji znaju što se tada događalo i kako su se Hrvati izborili za svoju državu. Hvala Vam za Vašu žrtvu kako bismo mi danas mogli živjeti u slobodnoj Hrvatskoj. Obećajem Vam da nikada nećemo zaboraviti što se događalo u Domovinskom ratu i da ćemo uvijek cijeniti svoju domovinu."

Hvala gospodinu Grdiću na inspirativnom i hrabrom dijeljenju svojeg svjedočanstva te se radujemo i svim budućim susretima u Osnovnoj školi Stenjevec.

objavio: Deborah Benazić   datum: 17. 11. 2021.