Upute za prijavu učenika predmetne nastave u virtualne učionice

Poštovani roditelji i učenici,

sukladno smjernicama Ministarstva znanosti i obrazovanja dužni smo napraviti pripremne aktivnosti vezane uz organizaciju nastave na daljinu kako bi u slučaju promjene sigurnosne situacije vezane za širenje virusa COVID-19 učenicima osigurali učenje i poučavanje na daljinu.

Učenike i roditelje razredne nastave će učiteljica obavijestiti o oblicima učenja i poučavanja u razrednoj nastavi.

Za sve razredne odjele predmetne nastave kreirane su virtualne učionice u koje se učenici trebaju prijaviti do 16.3.2020. prema sljedećim uputama:

• Na stranici https://office365.skole.hr potrebno je kliknuti na „Prijava“, zatim „AAI@EduHr Prijava“ i ulogirati se sa svojim CARNet podatcima (isti oni s kojima se pristupa e-Dnevniku). Učenici koji do sada nikad nisu prihvatili uvjete korištenja Officea 365 nakon prve prijave trebaju prihvatiti uvjete korištenja na dnu stranice. Ukoliko je učenik izgubio CARNet podatke, potrebno je javiti se na adresu e-pošte informatika@os-stenjevec-zg.skole.hr.
  • Na stranici koja će se otvoriti provjeriti je li MFA (tzv. multifaktorska autentifikacija) isključena. Ako bude uključena prilikom svake prijave morat ćete upisivati i broj koji će stizati SMS-om na broj mobitela). Preporuka je da bude isključena.
  • Kliknuti na „Odvedi me na Office 365“
  • Odabrati želite li ostati prijavljeni. Ukoliko ste na javnom računalu, odabrati ne“.
  • Kliknuti na „Sve aplikacije“ da bi se vidjele sve aplikacije koje nudi Office365.
  • Odabrati aplikaciju Yammer
  • U zadnjem koraku potrebno je pristupiti Virtualnoj učionici (grupi) tako da kliknete na Discover more groups,  zatim na ikonu povećala te upisati „OŠ Stenjevec“. Kad vidite grupu Virtualna učionica odgovarajući razredni odjel - OŠ Stenjevec kliknuti na Join (pridruži se). Grupa je zatvorena pa je do ulaska u grupu potrebno pričekati da razrednica/razrednik odobri ulazak.

Učenicima 5. i 7. razreda će se na tablete instalirati aplikacija Yammer preko koje mogu pristupiti virtualnoj učionici preko CARNet podataka, ali tek nakon što su obavili početnu prijavu na Office365 i prihvatili uvjete korištenja. Potrebno je tablet držati spojenim na internet kako bi se aplikacija mogla instalirati.

Yammeru je moguće pristupiti preko internetskog preglednika, preko mobilne aplikacije za Android i iOS i preko programa za operativni sustav Windows. Prednost aplikacije i programa je u tome što se u postavkama aplikacije može uključiti da na uređaj pristižu obavijesti razrednika i učitelja.

objavio: Administrator   datum: 12. 3. 2020.