Tableti za učenike u projektu Škola za život - informacije i upute

I ove školske godine će svaki učenik 5. razreda dobiti tablet na korištenje do završetka statusa učenika u školi.

Važno:

• Tableti su zalijepljeni za zaštitni etui i ne smiju se vaditi iz njega jer onda ispadnu bočne tipke i tablet je potrebno slati na popravak
  • Tableti se ne smiju vraćati na tvorničke postavke jer su dodani u poseban sustav za upravljanje na daljinu pomoću AAI identiteta
  • Tablete učenici nose u školu samo kada je pojedini nastavnik prethodno obavijestio učenike da će se koristiti tableti
  • Tableti se ne smiju koristiti na školskim hodnicima i pod nastavom ukoliko nastavnik nije dao dopuštenje
  • Zabranjeno je mijenjati postavljeni pin na svakom tabletu (1111)
  • Na nastavu obavezno nositi napunjen tablet
  • Tablet je potrebno povezati s WiFi mrežom barem jednom tjedno na sat – dva kako bi se obavila sva potrebna ažuriranja i kako bi se preuzele sve potrebne aplikacije. Tablet mora biti na razini baterije većoj od 20% kako bi nesmetano mogao preuzimati aplikacije

Prije korištenja tableta potrebno je proučiti dokumente i upute u nastavku ove obavijesti.

Iako tableti imaju zaštitni etui, preporuka je da ih se u torbi nosi u kutiji.

Na SIM karticama je uključeno 2,5GB internetskog prometa mjesečno, s tim da je internetski promet za aplikacije i internetske stranice izdavača neograničen (neće trošiti taj paket od 2,5 GB).

SIM kartica se smije umetati u uređaj tek kad je tablet ugašen. Kako bi mobilni internet radio, potrebno je postaviti APN postavke prema uputama u priloženim dokumentima.

Ukoliko mobilni internet ne radi, provjerite jeste li pravilno umetnuli karticu i jeste li namjestili postavke po uputama.

Preporuka je da se radi uštede mobilnih podataka, brzine i pouzdanosti učenici u svojim domovima spoje na kućnu WiFi mrežu (ukoliko je imaju).

Obveze učenika nakon preuzimanja tableta su odgovorno se odnositi prema dobivenom uređaju. Roditelji se potpisom dokumenta za preuzimanje obvezuju nadoknaditi štetu u slučaju gubitka, uništenja ili oštećenja tableta te na vraćanje tableta, punjača i SIM kartice po ispisu iz škole ili po završetku osnovnoškolskog obrazovanja.

Priloženi dokumenti:
Tableti_u_nastavi.pdf (812.53 KB)
Podesavanje_postavki_za_mobilni_internet_TABLETI.pdf (669.46 KB)

objavio: Administrator   datum: 21. 10. 2021.