Dani otvorenih vrata u Uredu predsjednice

Učenici, nastavnici, ravnateljica, te novinarska skupina OŠ Stenjevec, dana 16. prosinca 2017. godine, u sklopu Dana otvorenih vrata koji je održan u prigodi Došašća, imali su veliku čast posjetiti Ured predsjednice Kolinde Grabar Kitarović. Prije početka svečanog pozdrava i govora predsjednice, glazbenik Marko Tolja uljepšao je  događaj s dvije prigodne skladbe.

Na početku  svečane ceremonije predsjednica  je srdačno pozdravila sve prisutne te zaželjela sretan Božić i sretnu novu 2018. godinu. Tom prilikom ukazala je na potrebu da u ovo predblagdansko razdoblje otvorimo vrata vlastitih srca svojim bližnjima te svi zajedno uživamo u toplini zajedništva svojih obitelji. Osim toga, predsjednica je dala naglasak da ne smijemo zaboraviti na osobe koje su same i one potrebite.

„U ovo predblagdansko vrijeme trebamo se solidarizirati, humanitarno djelovati  te u tom duhu dobročinstva i volontiranja živjeti ne samo sada, već tijekom cijele godine."  Gledajući mnoštvo mladih ljudi ispred sebe predsjednica je osjetila želju da nam da potporu da se svi zajedno što prije uključimo u reformu obrazovanja i priključimo u europske i svjetske tokove razvoja.

Nakon svečanog govora, zajedno s učenicima uputila se u veliku dvoranu gdje je s učenicima izrađivala božićne, ukrasne kolačiće, koje su učenici bojali i pripremali kao poklon građanstvu.  Ovaj neformalni dio druženja predsjednice s učenicima nekoliko osnovnih i srednjih škola posebno je bio zanimljiv jer su učenici osjetili bliskost, zajedništvo i veselje, a našu predsjednicu doživjeli iz jedne potpuno druge perspektive, koja se savršeno uklopila u ovo predblagdansko ozračje ljubavi, mira i blagostanja. Kad su učenici završili s ukrašavanjem kolačića, predsjednica Kolinda uputila se u svoj Ured za prijem gostiju. Tada je došao dio koji smo najviše iščekivali. Predsjednica je posebno dočekivala učenike, nastavnike i ostalo građanstvo, gdje se sa svima upoznavala i fotografirala.

Ured predsjednice stvarno je djelovao čarobno i svečano, a svatko od nas imao je veliku čast prošetati tim prostorom, sjesti u predsjednički naslonjač, osjetiti duh mjesta gdje stoluje najvažnija žena naše države. Tom prigodom učenici 4. razreda predsjednici su poklonili ručno izrađeni unikatni kalendar koji su sami izradili. Nakon druženja s predsjednicom uputili smo se u kratki obilazak Vile Prekrižje. Ponosni, ozarenih lica i puni pozitivnih dojmova krenuli smo kući.

Zoran Šutić, prof.

objavio: Administrator   datum: 19. 12. 2017.