Vijeća i odbori

Školski odbor OŠ Stenjevec

Školski odbor predstavlja upravljačko tijelo odgovorno za donošenje ključnih odluka koje oblikuju smjer i razvoj škole. Članovi odbora, koji uključuju predstavnike roditelja, učitelja i lokalne zajednice, surađuju kako bi osigurali učinkovito upravljanje školom.

Odbor raspravlja o financijskim pitanjima, donosi odluke o zapošljavanju i profesionalnom razvoju osoblja te prati provedbu školskih programa i projekata. Njegova uloga je osigurati da škola pruža kvalitetno obrazovanje i stvara sigurno i poticajno okruženje za sve učenike.

Članovi Školskog odbora:

Antonija Čačinović – imenovana iz Učiteljskog vijeća

Mirjana Trajbar – imenovana iz Učiteljskog vijeća

Vesna Stublija Jovović – imenovana iz Vijeća roditelja

Luka De Marco – imenovan od strane Osnivača

Andrea Wawrzynek – imenovana od strane Osnivača

Mateja Milinković – imenovana od strane Osnivača

Sonja Milošić – imenovana iz Zaposleničkog vijeća

Vijeće učenika OŠ Stenjevec

Učenici igraju bitnu ulogu u oblikovanju pozitivnog i poticajnog školskog okruženja. Naše Vijeće učenika značajno doprinosi ostvarivanju ovog cilja.

Na sastancima Vijeća učenici imaju priliku aktivno sudjelovati u organizaciji škole i osigurati da se njihovi glasovi čuju.

Rasprave doprinose razvoju socijalnih vještina i raznovrsnih sposobnosti, uključujući vještine govora i slušanja, rješavanja problema, kreativnog razmišljanja i donošenja odluka.

Vijeće učenika:

• omogućuje učenicima da izraze svoje mišljenje, predlažu ideje i rješenja za razne aspekte školskog života.
  • omogućuje svim učenicima da sudjeluju u raspravama o predloženim promjenama, čime igraju ključnu ulogu u poboljšanju Škole.
  • služi kao komunikacijski most između učenika, djelatnika i roditelja.
  • potiče učenike da organiziraju događaje i humanitarne akcije, predstavljajući Školu na pozitivan način.

Vijeće roditelja

Vijeće roditelja OŠ Stenjevec igra ključnu ulogu u stvaranju mosta između roditelja i škole. Sastavljeno od predstavnika roditelja iz svakog razreda, vijeće se redovito sastaje kako bi raspravljalo o važnim pitanjima koja se tiču obrazovanja i dobrobiti učenika.

Članovi vijeća pružaju dragocjene povratne informacije, surađuju na organizaciji školskih događanja i projekata te pomažu u rješavanju problema i unaprjeđenju školskog okruženja. Njihova suradnja sa školskim osobljem doprinosi stvaranju zajednice u kojoj se svaki učenik može razvijati i napredovati.

Učiteljsko vijeće

Učiteljsko vijeće OŠ Stenjevec ključni je organ koji okuplja sve učitelje s ciljem planiranja, koordiniranja i unapređivanja obrazovnog procesa.

Na redovitim sastancima članovi vijeća raspravljaju o važnim pedagoškim pitanjima, donose odluke vezane uz nastavne planove i programe te razvijaju strategije za poboljšanje kvalitete nastave.

Učiteljsko vijeće također igra vitalnu ulogu u evaluaciji rada i napredka učenika, osiguravajući da svaki učenik dobije potrebnu podršku i usmjeravanje u svom obrazovanju.

Kroz suradnju i timski rad, članovi Učiteljskog vijeća stvaraju poticajno i učinkovito okruženje za učenje, pridonoseći ukupnom uspjehu škole.