Dragi učenici,
na ovoj stranici nalaze se poveznice na prezentacije i druge materijale za nastavu informatike.

Informatika 6.

Informatika 7.

Informatika 8.

Digitalni obrazovni sadržaji

5.r 6.r 7.r 8.r

Važne poveznice

Tinkercad
Dan sigurnijeg interneta
Potraga za boljim internetom
Instalacija Teamsa na računalo i osnove korištenja virtualne učionice
Escape room
Sigurnost na internetu – Among Us
Tipke – ponavljanje
Python
Scratch
Korištenje e-pošte

Ponavljanje – 6. razred (PONAŠANJE NA MREŽI
Istraži pravila lijepog ponašanja
Istraži zakonske posljedice
Kviz 4
Vrste e-nasilja

Dabar 2024.

1. Prijava u sustav (kliknuti na “Log in” u gornjem desnom kutu, zatim na “Prijava”, odabrati prijavu s AAI@Edu.Hr te se prijaviti sa svojim CARNet podacima). Odabrati “Prihvaćam”.

2. Prijava u virtualnu učionicu Dabar @ucitelji.hr 2023. Upisati lozinku e-kolegija koju će vam dati učitelj/ica, a zatim odabrati “Upiši me”

3. Priprema za natjecanje – Pseudodabar. Odabrati “Upiši me”, a zatim otvoriti razinu natjecanja koju će vam reći učitelj/ica.

Priprema za natjecanje Infokup – zadaci i rješenja prethodnih godina

Infokup – prijava

1. Prijava u sustav (kliknuti na “Log in” u gornjem desnom kutu, zatim na “Prijava”, odabrati prijavu s AAI@Edu.Hr te se prijaviti sa svojim CARNet podacima). Odabrati “Prihvaćam”.

2. Prijava u virtualnu učionicu Digitalne kompetencije 5 – 2024. Upisati lozinku e-kolegija, a zatim odabrati “Upiši me”.

I to je to! Sad će se virtualna učionica nalaziti pod „Moji kolegiji“.

Programiranje micro:bita Izradi – micro:bit Programiranje micro:bita

Sat kodiranja

Minecraft Adventurer

Star Wars

Flappy Bird

Bjež’ Marko

Binarni prevoditelj

Roboti – predavanje suglasnosti roditelja za sudjelovanje u Croatian Makers ligi

Office za učenike​

U sklopu usluge Office 365 Education možete besplatno preuzeti programski paket Office (koji sadrži Word, PowerPoint, Excel…) na maksimalno pet uređaja koji uključuju PC, prijenosno računalo, tablet računalo, Android pametni telefon i Mac računalo.

Za preuzimanje potrebno je prijaviti se s CARNet računom na stranici https://www.microsoft365.com/​. Nakon što se prijavite u sustav, na početnom ekranu Office 365 usluge pojavit će se opcija “Instaliraj sada” za preuzimanje i instalaciju Office paketa na uređaj.

Ovdje se nalazi poveznica (link) na mjesto za predavanje domaćih zadaća i vježbi.
Prije uploada važno je spremiti dokument!
Kako bi mogli poslati cijelu mapu, ona mora biti komprimirana (desni klik na mapu -> Pošalji -> Komprimirana (zipana) mapa). Pojedinačne datoteke (npr. Word dokument) ne moraju biti komprimirane kako bi ih mogli poslati.

Vježba/Domaća zadaća

Programi – instalacijske datoteke