We are the World – projekt 6. razreda

U sklopu projekta šestih razreda, geografska grupa 5.12.2018. ugostila je zanimljive goste iz Azije te im na engleskom jeziku održala prezentacije o Indiji i Japanu. Gosti su bili oduševljeni prezentiranim sadržajem. U ugodnom druženju od gostiju smo saznali mnogo zanimljivih stvari o državama iz kojih dolaze.

Sudionici geografske grupe 6. razreda ove godine provode projekt „We are the World“. Budući da šestaši ove nastavne godine uče o kontinentima, cilj je da što bolje upoznaju osobitosti svijeta u kojem žive. Mladi geografi  istovremeno pripremaju i  susrete s predstavnicima različitih kontinenata.

Povodom navedenog voditeljice projekta prof. geografije Sanja Dominik  i prof. engleskog i njemačkog  jezika Jeronima Kursar Rinčić zajedno su s učenicima geografske grupe, 5.12.2018. ugostili zanimljive goste iz Indije i dalekog Japana. Ovaj hvale vrijedan susret počeo je s učeničkim prezentacijama u kojima učenici prikazuju što su naučili o dotičnoj zemlji, a zatim slijedi razgovor s gostom/gostima na engleskom jeziku.

Naši prvi gosti došli su s Azijskog kontinenta.  Najprije smo upoznali gospodina Pradeep Ursa iz Indije, koji radi u Veleposlanstvu Indije u Zagrebu i Haruna Utsugi, studenticu iz Japana, trenutno studira u Zagrebu na Veterinarskom fakultetu i  Pedagoškoj akademiji. Pradeep je iz Bangalorea, a Haruna iz Saitame pokraj Tokija. Nakon održanih učeničkih prezentacija na engleskom jeziku o osobitostima zemalja iz koje su nam gosti došli, učenici su dobili veliki pljesak te velike pohvale i pozitivne reakcije naših gostiju. Nakon toga gospodin Pradeep Ursa rekao nam je da osim što radi u Veleposlanstvu Indije bavi učenjem joge. S gostom iz Indije u pratnji je bila i indijka koja inače podučava indijske plesove.

Naši gosti bili su zanimljivo i živopisno obučeni u tradicionalnu odjeću  države iz koje dolaze. Gošća iz Japana gospođa Haruna učenicima je na ploči prikazala kako se pišu japanska slova i pokazala je vještinu bavljenja origamijem. Učenici su također bili oduševljeni prikazanim te su stalno postavljali pitanja koja se tiču država iz kojih nam gosti dolaze. Ono što bi mogli izdvojiti kao najzanimljivije je predviđanje gospodina Pradeepa  da će Indiju do 2020 god. preplaviti mladi ljudi. Isto tako u Indiji možemo primijetiti da se priča puno različitih jezika. Gospođa Haruna nam je opisivala japanske običaje  poput obaveznog izuvanja ispred praga prije nego uđete u kuću. Još jedna mala anegdota bila je kad je rekla da dolazi iz jednog malog mjesta Saitame koje ima samo 2 milijuna stanovnika, mislimo u sebi pa to je kao pola Hrvatske. Spomenula je i omiljeni japanski specijalitet  Sushi. Zadovoljni dobivenim informacijama o posebnostima zemalja  poput Indije i Japana učenici su također uživali u ovom lijepom i zanimljivom te pogotovo edukativnom druženju.

Zajedno s profesoricama velikim pljeskom zahvalili su gostima na posjetu i nezaboravnom druženju. S nestrpljenjem čekamo sljedeći susret s predstavnicima kontinenta koji za sada ne želimo otkriti da bude što zanimljivije.

Cvita Samardžić, 6.b i Lana Stojanović, 6.b

objavio: Administrator   datum: 18. 12. 2018.