Projekt „Ljekoviti Stenjevec“

Šesti razredi započeli su s projektom pod nazivom „Ljekoviti Stenjevec“.

27. veljače održano je uvodno predavanje koje je vodila fitoterapeutkinja gđa Maja Žalac. Tijekom predavanja predstavljene su livadne biljke koje će učenici istraživati tijekom provođenja projekta. Također je pokazano nekoliko ljekovitih pripravaka koji se mogu pripremati od navedenih biljaka te se time potaknulo učenike na daljnji staživački rad. Na kraju predavanja učenici su imali prilike degustirati različite biljne čajeve. Čekamo sljedeći korak u provođenju projekta koji će uslijediti uskoro!!!

DANAS LJUDI SVE VIŠE BJEŽE OD KEMIJE I POSVEĆUJU SE PRIRODI

U sklopu ovogodišnjeg projekta 6. razreda koji se naziva „Ljekoviti Stenjevec“ u posjet nam je došla fitoterapetukinja Maja Žalac. Upoznali smo se sa mnogim ljekovitim biljkama kao što su maslačak, kamilica, menta…, te saznali na koje sve načine ih možemo iskorititi u svrhu zdravlja.

Zašto ste se počeli baviti fitoterapijom?
Završila sam Agronomski fakultet i uvijek su me zanimale biljke i priroda, ali kada sam dobila djecu odlučila sam ih liječiti na prirodan način, te sam tako postala fitoterapeutkinja.

Što vam se najviše sviđa u tom poslu?
Najviše mi se sviđa to što je vrlo kreativan, te pomažem ljudima na prirodan način.

Da niste fitoterapeutkinja, što bi bili?
Do sada, nikad nisam o tome razmišljala. Ne znam, možda profesorica.

Kad ste počeli razmišljati o svojoj fitoterapeutskoj karijeri?
O svojoj karijeri počela sam razmišljati s 30 godina.

Jeste li dosad išli po školama i ako jeste, kakvo je vaše iskustvo?
Do sada sam obišla nekoliko škola i reakcija djece je sjajna. Jako volim raditi s djecom i imam super iskustvo. Nadam se da sam barem malo probudila ljubav prema biljkama.
Tara Sedlar, 6.a

objavio: Administrator   datum: 8. 3. 2018.