« Ožujak 2024 »

Glazbom reci stop maltretiranju

Povodom akcije „Glazbom reci stop maltretiranju“ koju već osam godina za redom organizira najslušaniji zagrebački radio Antena, učenici naše škole pod mentorskom palicom profesora glazbene kulture Marka Fabrisa, 16. studenog 2017. godine sudjelovali su u finalnom natjecanju.

Cijeli događaj odvijao se  u prostoru Vintage Industrial Bara. Ove godine ovoj hvale vrijednoj akciji prijavilo se čak trideset škola diljem cijele Hrvatske. Zadatak je bio snimiti cover (obradu) neke poznate domaće ili strane pjesme i video podijeliti na Facebook profilu Antene Zagreb.

Konkurencija je bila vrlo jaka, no u završno finale odabrane su tri najkvalitetnije izvedbe. U finalnom dijelu natjecanja nastupili su srednja škola Čakovec s obradom pjesme 'If I Ain't Got You' Alicie Keys, zagrebačka XV. gimnazija koja izvodi mashup posvećen glazbenim velikanima koji su preminuli prošle godine ('Hallelujah/Space Oddity/Purple Rain/Faith') i šećer na kraju, OŠ Stenjevec s obradom hita Jamesa Arthura 'Impossible'.

Članovi prosudbenog žirija bili su poznata glazbena imena: Massimo Savić, Husein Hasanefendić Hus, Luka Bulić, Mile Kekin te predstavnica Hep-a Vlatka Kamenić Jagodić.

Po reakcijama i komentarima žirija bilo je jako teško odabrati najbolju izvedbu jer su svi izvođači bili vrlo kvalitetni no kako samo jedan može na tron, za najbolje izvođače ovogodišnje akcije izabrani su učenici zagrebačke XV gimnazije koji su izveli kompilaciju hitova ('Hallelujah/Space Oddity/Purple Rain/Faith'). Ipak, možemo biti vrlo zadovoljni jer biti odabran među najbolje tri škole od trideset prijavljenih i nije mala stvar.

Izvedba naših učenika dobila je mnogo pozitivnih komentara i samo su nijanse presudile da nismo najbolji među najboljima. Svakako možemo pohvaliti i organizatore radio Antenu koja ovim projektom promiče borbu protiv nasilja u školama. Sve u svemu ovo je veliki poticaj da se prijavimo i sljedeće godine jer u akcijama ovakvog karaktera svakako smo svi uživali, te svojim udjelom sudjelovali u onom što je najvažnije a to je „Glazbom reci stop maltretiranju“.

Zoran Šutić, prof.

objavio: Administrator   datum: 24. 11. 2017.