Upoznaj moje zanimanje!

Osmi razredi ove školske godine sudjeluju u projektu "Uspješni tinejdžeri" koji za cilj ima usmjeriti svakog osmaša na osobne talente i vještine kako bi odabrali najbolji oblik svog budućeg srednjoškolskog obrazovanja.

U petak 22. rujna održali smo prvi u nizu mjesečnih susreta "Upoznaj moje zanimanje" na koje ćemo pozivati goste raznih zanimanja, stručnjake u svom poslu kako bi svojom pričom o obrazovanju i radu inspirirali naše učenike da hrabro slijede svoje snove do budućeg zanimanja.

Na prvom susretu u goste su nam došli košarkaš Hermes Analitice i student diplomacije i međunarodnih odnosa, Stipe Krstanović te plesačica, koreografkinja i osnivačica plesnog studija Escape, Lidija Iveković

Stipe i Lidija ispričali su nam svoje vrlo inspirativne životne i profesionalne priče.

Stipe nam je otkrio kako je usklađivao čvrsti, sportski ritam treniranja i školske obaveze u kojima je uvijek bio odličan. Ispričao nam je kako ga ni jednogodišnja ozljeda nije spriječila da nastavi s profesionalnom košarkom, kako uvijek treba sanjati velike snove (kao što on još uvijek sanja o karijeri u NBA-u), a doznali smo i da su plaće profesionalnih košarkaša u Hrvatskoj usporedive s onim profesorskim.

Lidija nas je sve snažno dojmila svojom pričom o odrastanju u malom slavonskom selu, gdje nije bilo prilike za treniranje plesa. Već kao srednjoškolka je sama odselila u Osijek kako bi mogla plesati i vrlo brzo je pokazala svoj veliki talent koji ju je odveo do londonske plesne scene. Njena snažna životna priča u kojoj nam je otkrila kako je radi obiteljskih razloga odlučila napustiti slavna svjetla europskih plesnih podija te nastaviti plesnu karijeru u Zagrebu, snažno je dojmila sve učenike. Lidija je danas ponosna vlasnica plesnog studija Escape čiji plesači sudjeluju na vodećim plesnim zbivanjima, kao i na televizijskim emisijama, poput Tvoje lice zvuči poznato.

Ovi vedri, marljivi i uspješni mladi ljudi svojim su nam primjerom pokazali kako nas ništa u životu ne može spriječiti da ostvarimo svoje snove o zanimanju kojim bismo se voljeli baviti u životu.

Nikolina Mamić, prof.

objavio: Administrator   datum: 25. 9. 2017.

Ukupno: 431966