Obilazak Grada Zagreba (4. razredi)

11.10.2016. učenici četvrtih razreda, u pratnji svojih učiteljica i pedagoginje, bili su u obilasku znamenitosti grada Zagreba. Što su sve vidjeli i kako im je bilo, možete pogledati na slikama i pročitati u kratkim učeničkim osvrtima.

Dana 11.10.2016. učenici četvrtih razreda išli su u obilazak grada Zagreba. Iz autobusa smo sišli u park Zrinjevac. Prošetali smo do Trga bana Jelačića i Manduševca. Bili smo i na Dolcu. Saznali smo puno toga. Od Katedrale do Kamenitih vrata i crkve svetog Marka i već je pola dvanaest. Žurimo se do Kule Lotrščak da čujemo kako Grički top označava podne. Mala je pauza kod makete grada Zagreba. Vidjeli smo kipove Marije Jurić Zagorke, Petrice Kerempuha, Kumice Barice i bana Josipa Jelačića. A bili smo i u Saboru, Zlatnoj dvorani Povijesnog instituta i Muzeju grada Zagreba. Posjetili smo prvu ljekarnu kod Kamenitih vrata.

Lijepo smo se proveli i puno toga naučili.

Luka Karalić, Dorijan Pavlešić, 4. D

Kroz autobusna stakla vidjeli smo Hrvatsko narodno kazalište i zgradu Sveučilišta. Parkirali smo se kraj parka Zrinjevca. Došli smo na Trg bana Josipa Jelačića. Razgledali smo Manduševac i krenuli na tržnicu Dolac. Otišli smo do makete Grada i do Katedrale. Vidjeli smo Kamenita vrata i Crkvu svetog Marka. U Saboru smo vidjeli Bašćansku ploču. Poslije Sabora smo išli u Muzej grada Zagreba. U Muzeju smo vidjeli puno zanimljivosti. U podne je puknuo top na Kuli Lotrščak.

Odlično smo se proveli i naučili puno stvari.

Jakov Špehar, Gabrijela Varović, Maria Ana Zatko, 4. d

objavio: Marko Majstorović   datum: 20. 10. 2016.